+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

ČMZRB nabízí bezúročný úvěr pro podnikatele zasažené koronavirem

20. 3. 2020

Českomoravská záruční a rozvojová banka spustila v pondělí 16. 3. příjem žádostí o nový úvěrový program s názvem COVID I. Cílem programu bylo napomoci malým a středním podnikům formou zvýhodněného úvěru vypořádat se s následky výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření.

Firmy tak mohly čerpat úvěr až do výše 15 mil. Kč. se splatností 2 let s možností odkladu splátek o 12 měsíců. Tyto prostředky bylo možné čerpat na pořízení drobného hmotného nebo nehmotného majetku, na pořízení zásob a další provozní výdaje. O program COVID I byl takový zájem, že ČMZRB přijala během prvního týdne více než 3200 žádostí. V tuto chvíli je program pozastaven a nyní se bude banka věnovat vyřizování těchto žádostí, aby mohly být úvěry urychleně poskytnuty žadatelům. 

ČMZRB plánuje v nejbližších dnech vypsat program COVID II, na který bude alokováno až 5 mld. Kč. Konkrétní parametry této formy podpory včetně dalších informací k programu se připravují a budou zveřejněny v nejbližších dnech. 

Pro bližší informace sledujte stránky ČMZRB.