+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text CZ

Ostravské letiště obnovuje po karanténě provoz

26. 5. 2020

Včerejším rozhodnutím vlády ČR byl rozšířen seznam míst určených pro překročení hranice České republiky také o Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Tímto rozhodnutím vláda ČR umožnila českým občanům letět na dovolenou také z ostravského letiště.  

Ostravské letiště spolupracuje s cestovními kancelářemi a charterovými leteckými společnostmi, kteří plánují letní sezonu podle nových skutečností. Souběžně vyjednávají zástupci vlády podmínky pro dohody o vzájemně volném pohybu osob bez restriktivních omezení, jako jsou povinné testy nebo nástup do karantény při vstupu do cílových destinací či při návratu zpět na území České republiky. Od poloviny června by se pravděpodobně mohlo bez omezení létat do Chorvatska, od začátku července pak do Řecka a Bulharska, kde je příznivá epidemiologická situace. Vyjednávají se podmínky vstupu do dalších zemí, jako je Španělsko, Egypt, Tunisko a Turecko. Situace se neustále vyvíjí a je možné, že si cestující budou moci svou letní dovolenou bez omezení užít i v dalších oblíbených destinacích. 

Z pravidelných leteckckých spojení se počítá s obnovením letů do Londýna, a to od 2.7. Z počátku se bude létat 2x týdně, čtvrtky a soboty, od září je v plánu obnovení plného provozu. S pravidelným spojením do Varšavy se počítá od 1.9. Pokud se situace ve světě bude vyvíjet příznivě a i nadále bude poptávka ze strany cestujících, mělo by dojít k navýšení na 2 spojení denně.

Zdroj: Letiště Leoše Janáčka Ostrava