+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Logistický areál v Mošnově bude mít nového majitele

26. 11. 2021

Logistický areál v Mošnově, známý jako Ostrava Airport Multimodal Park, postupně odkoupí od stávajícího majitele americký investiční gigant Exeter Property Group. Pro americkou společnost tak půjde o první investici v Česku.

Američané se s developerem Concens Investments domluvili na postupném převzetí budovaných logistických komplexů u letiště v Mošnově a v Nošovicích poblíž automobilky Hyundai. Projekty dosud spoluvlastnil fond ze skupiny J&T. Na realitním trhu se o transakci hovořilo již delší dobu. Samotná banka J&T vydala v polovině září následující prohlášení o chystaném prodeji, "Společnost Colorizo Investment z portfolia fondu J&T Property Opportunities zahájila proces prodeje logistických areálů v Ostravě-Mošnově a Nošovicích. V průběhu druhého kvartálu došlo k podpisu smlouvy o společném záměru s jedním z investorů. Prodej jednotlivých hal by se měl realizovat postupně v několika fázích během následujících dvanácti měsíců v návaznosti na jejich postupnou dostavbu a obsazení nájemci."

Ostrava Airport Multimodal Park patří k největším areálům svého druhu v Česku a nabízí propojení silniční, železniční a letecké dopravy. První hala zde byla dokončena v roce 2019 a další rychle přibývaly. Letos v září developer začal výstavbu terminálu, který má pomoci přesunout nákladní dopravu ze silnic na koleje. Po dokončení výstavby bude nájemcům k dispozici až 234 000 m2. Park je součástí strategické průmyslové zóny Mošnov, která stále nabízí dostatek volných pozemků pro investice a v příštím roce se rozroste o dalších více než 100 000 m2 dostupných ploch, které zde plánuje vystavět developer Panattoni.

V parku již působí celá řada firem, převážně z oblasti logistiky a e-commerce. Za zmínku stojí firmy jako DHL, Contintental, ABB nebo regionální startup Skladon, který se opakovaně umisťuje mezi 50 nejrychleji rostoucími a inovativními společnostmi ve střední Evropě.

Pro Moravskoslezský kraj to znamená další desetisíce nových ploch pro podnikání. Kromě areálu v Mošnově jsou v různých fázích rozestavěnosti také velké projekty v Ostravě od developerů Contera, P3 Logistic Parks a GLP. Již nyní je v celém Česku nedostatek dostupných průmyslových a logistických prostor. Podle spol. Colliers byl celkový objem volných ploch ve 3. čtvrtletí letošního roku přibližně 234 800 m2 a neobsazenost ve srovnání s předchozím čtvrtletím klesla z 3 % na 2,5 %.