+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN
Život v MSK

Život v MSK

Krásná příroda, průmyslová historie, svérázná nátura, pestrá kultura a kvalitní vzdělávání – Moravskoslezský kraj je atraktivní místo, které má všechny předpoklady pro plnohodnotný život se skvělou budoucností. Zábavu si v kraji najdou všichni. Přes den můžete aktivně sportovat nebo relaxovat v krásné přírodě a večer si zase dopřát drink v některém ze zajímavých klubů.

 

2.

největší zdravotnická záchranná služba v ČR

Nízké náklady na život 

35 %

kraje pokrývají lesy

Hory do 20 minut

Bohatý kulturní život

3 CHKO

Beskydy, Jeseníky, Poodří

Vysoká bezpečnost

222

obyvatel/km2 

Největší kulturní událostí roku je multižánrový festival Colours of Ostrava. Konají se zde taky významné mezinárodní sportovní události. Kraj již od roku 1961 hostí atletický mítink Zlatá tretra, který si oblíbil i nejrychlejší muž planety Usain Bolt. Po celý rok zde probíhají různé závody – od těch extrémních (Beskydská sedmička, LH24, MAD RACE, Heroes race) přes etapové horské výstupy (Lysa Cup) až po městské běžecké závody. Díky velké podpoře sportu získalo krajské město Ostrava titul Evropské sportovní město pro rok 2014.

Relaxaci na čerstvém vzduchu nabízí pohoří Beskydy (do 20 min od Ostravy) a o kousek vzdálenější Jeseníky (do 2 h od Ostravy). V regionu se nachází klasické lázně (Karlova Studánka, Lázně Darkov, Sanatorium v Klimkovicích) a luxusní wellness resorty na Čeladné a Ostravici.

V kraji je 7 golfových hřišť, více než 2500 km cyklostezek, hrady a zámky, Dinopark, moderní nákupní centra (Nová Karolina, Outlet Arena Moravia, OC Breda and Weinstein, OC Frýda), kvalitní divadelní a muzejní scéna a bohatý kavárenský život.

Centrem kulturního a sportovního dění se za poslední roky stal bývalý průmyslový areál Dolní oblasti Vítkovic s velkým a malým Světem techniky, vyhlídkovou věží Bolt Tower, multifunkční halou Gong, lezeckým centrem a dalšími atrakcemi, který ročně navštíví více než 1,5 mil. lidí.

Colours of Ostrava > 50 tisíc návštěvníků každý rok

Colours of Ostrava > 50 tisíc návštěvníků každý rok

Dolní oblast Vítkovice >1,5 mil. návštěvníků (2017)

Dolní oblast Vítkovice >1,5 mil. návštěvníků (2017)

Lysá Hora a Praděd – 2 nejvyšší vrcholy a častý cíl turistů

Lysá Hora a Praděd – 2 nejvyšší vrcholy a častý cíl turistů

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj je ideálním místem pro Vaše investice, život i volný čas. 

Průmysl

Automobilový průmysl, Energetika, Farmaceutický průmysl, Hutnictví, Chemický průmysl, ICT, Logistika, Strojírenství

Volné lokality

200+ volných kancláří, brownfieldů, průmyslových zón a rozvojových ploch

O nás

Jsme MSID a měníme investiční prostředí v kraji k lepšímu.

Konference

Pořádáme konferenci Invest More, kde se dozvíte vše o nejnovějších trendech, posbíráte nové kontakty a potrénujete networking.

Kontakt

Nenašli jste to, co Vás zajímalo? Kontaktujte nás.