+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Nový Atlas MSK představuje region ve více než 100 mapách

29. 4. 2021

Nový Atlas Moravskoslezského kraje vykresluje silné i slabé stránky regionu, jeho specifika a charakter. Díky více než sto mapám je možné přehledně sledovat stav a vývoj území a využít tyto informace pro plánování a posun kraje pozitivním směrem.

„Pro uvažování o budoucím rozvoji a směřování Moravskoslezského kraje je podstatné region dobře znát, rozumět vývojovým trendům a dávat věci do souvislostí,“ říká Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Atlas je rozdělen do šesti oblastí podle priorit krajské strategie #hrajeMSKrajem. Čtenářům poskytne základní přehled o podnikatelské aktivitě, kvalitě života v regionu, stavu ovzduší nebo technických památkách v kraji. Lze díky němu porovnávat zaměstnanost, dopravní, zdravotní i sociální obslužnost napříč krajem.

Oblast podnikavý a inovativní kraj nabízí sérii tematických kartogramů mapujících podnikatelský sektor v Morvaskoslezském kraji, jeho rozvojový potenciál, významné firmy nebo také hospodaření obcí. Celý atlas je ke stažení na webových stránkách Moravskoslezského kraje.