Ostravské letiště zavádí novou linku do Varšavy a obnovuje spojení s Prahou

5. 11. 2020

V neděli 25. října 2020 byla zahájena nová letecká linka Ostrava-Varšava. Linka je provozována leteckou společností LOT Polish Airlines. Brzký ranní přílet do Varšavy umožňuje rychlý a jednoduchý přestup na návazné linky po Evropě, jako například Amsterodam, Mnichov, Paříž, Zürich, Milano, Ženeva, Oslo, Frankfurt, Dusseldorf a mnoho dalších.

Jsem rád, že se Moravskoslezskému kraji a společnosti Letiště Ostrava podařilo přesvědčit významného leteckého dopravce o tom, že mošnovské letiště je svými parametry, vybavením i polohou dobrým místem pro pravidelné letecké linky. Potřebujeme pravidelné letecké pojení s významným mezinárodním dopravním uzlem, který by zlepšil dopravní dostupnost regionu. Jen tak udržíme v kraji dnešní investory a přilákáme nové. Také rekonvalescence regionu ‚po covidu‘ by mohla být díky nové lince snazší,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Kromě nového spojení s Varšavou obnovuje polský dopravce LOT také spojení s Prahou. Zatím se jedná pouze o dočasný spoj, na dobu trvání linky bude mít vliv řada faktorů, mezi nimi zejména vývoj pandemické situace, vývoj poptávky po létání a zájem cestujících o využití leteckého spojení do hlavního města. Provoz linky bude zahájen 12. listopadu 2020 s frekvencí 5x týdně a cena letenky by měla začínat na 770 Kč.