+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

P3 v Ostravě vystaví novou průmyslově-obchodní čtvrť

23. 10. 2020

Na nákupu 40hektarového pozemku se developer dohodl s dosavadními vlastníky, společnostmi Vítkovice, a.s. a VTK NCA a.s. „Máme jedinečnou možnost vdechnout zpátky život místu, jež bylo součástí slavné historie Ostravy jakožto průmyslového srdce naší země. Bude to mimořádná investice a na poměry průmyslového developmentu vznikne něco výjimečného. Pevně věřím, že se nám podaří udržitelně oživit průmyslovou zónu, a přitom vizuálně přirozeně navázat na blízké centrum města,“ řekl rodák ze Slezska a ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček. Předseda představenstva společnosti Vítkovice, a.s., Rodan Broskevič, prodej potvrdil s tím, že jejich záměrem bylo najít investora s kvalitním záměrem, což se nyní podařilo.

Vzhledem k lokaci území, jež je situováno poblíž historického centra města, byl už k prvním návrhům nového areálu přizván městský architekt. Za návrhem podoby zamýšleného ostravského P3 parku však stojí David Kotek z Projektstudia. „V návrhu byznys parku respektujeme ortogonální vazby, které Josef Pleskot vytvořil pro oblast Dolních Vítkovic, a doplňujeme chybějící urbanistickou strukturu. Snažíme se zachovat co nejvíce industriálních stop, a zároveň chceme pracovat se zelenými fasádami a udržitelnými materiály. Jsem hrdý, že vznikne areál, který má příkladné ambice jak v urbanismu, tak architektuře,“ říká architekt David Kotek.

Na celkové ploše 40 ha bude zastavěná plocha tvořit 160 tis. m2. Park se tak zařadí mezi největší průmyslově-logistické areály v regionu. K dispozici zde budou jednotky od 1500 m2 do 35 tis. m2 s možností flexibilně ovlivnit jejich tvar.

Zahájení výstavby se předpokládá na konec příštího roku a celkové dokončení parku lze očekávat v polovině dekády.

Zdroj: P3parks.com