+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Průmyslový den jako součást Czech Space Week 2021

26. 10. 2021

Po roce přichází už 4. ročník vesmírného festivalu Czech Space Week 2021, a jeho součástí je i letos Průmyslový den. Tentokrát proběhne fyzicky dne 11. 11. 2021 v Brně v hotelu Passage. A letos půjde o velkou akci s mezinárodním rozměrem. Během konference se účastnící budou moci potkat se zástupci ESA, národními delegáty, nebo se zúčastnit praktických workshopů. Zároveň bude součástí konference také mezinárodní brokerage, během které se mohou potkat se zástupci firem ze space i non-space sektoru nejenom z ČR, ale také ze Slovenska, Polska a Maďarska.

Dosud jsme se v ČR zaměřovali zejména na napojení se dodavatelské řetězce velkých integrátorů. Nyní obracíme pozornost také k našim sousedům, kteří mezitím vyrostli a věříme, že také nabízejí možnosti perspektivní spolupráce. Cílem letošního průmyslového dne je tedy propojit firmy ze čtyř států, aby mohly společně pracovat na nových produktech a společně podávat větší nabídky velkým integrátorům. Ti tak budou muset s většími konsorcii více počítat, i kvůli požadavkům na geo-return.

Zájemci se mohou registrovat na webu https://central-europe-space-industry-day.b2match.io/, kde si postupně budou moci rezervovat schůzky s dalšími firmami a dozví se novinky týkající se programu. Jedná se o největší akci, kterou v ČR letos pořádáme.

Našim cílem je podpořit nejenom nová obchodní partnerství mezi kosmickými firmami ze zemí V4, ale akci chceme využít i jako platformu pro spolupráci v rámci celého kosmického ekosystému. Akce se účastní nejen zástupci firem kosmického sektoru, ale všichni uchazeči budou možnost se potkat s:

· B2B – se zástupci kosmických i nekosmických inovativních firem

· B2R&D - se zástupci vědecké komunity - chceme podpořit spolupráci mezi průmyslem a vědou

· B2S – se studenty - součástí programu je veletrh pracovních příležitostí

· B2D - s delegací ČR do ESA a dalších kosmických programů

Součástí programu je i bohatý doprovodný program a veletrh firem a budeme rádi, za vaše aktivní zapojení. Bližší informace najdete na stránkách akce www.czechspaceweek.com.