Regionálním vítězem podnikatel a živnostník roku je cyklo obchod a pekař

13. 12. 2019

Hospodářské noviny každoročně vyhlašují soutěž o nejlepší firmu a živnostníka. V regionálním vyhlášení soutěže Vodafone firma roku a MONETA živnostník roku zvítězil prodejce prémiových cyklistických značek a pekárna vedená Arnoštem Obrusníkem.

Arnošt Obrusník začal se soukromou pekárnou v roce 1990 a už od té doby bylo jeho podnikání velmi úspěšné. Láska k pekařskému řemeslu ho však doprovází až do dnešního dne již od dětství. Ruční výroba pečiva, prvotřídní suroviny a poctivé pekařské řemeslo, to vše stručně charakterizuje jeho dnes již zavedenou pekárnu. „Od své konkurence se odlišuji tím, že každý den zásobuji klienty čerstvými výrobky a inovuji výrobky průběžně dle poptávky,“ říká Arnošt Obrusník. Zákazníci jsou ze širokého okolí Opavska a Ostravska. Za největší úspěch považuje, že jeho výrobky jsou po všechna léta stále na trhu žádané. Vítězství je o to cennější, že Pekařství Obrusník obsadilo v celostátní soutěži druhé místo.

Druhé místo v regionálním hodnocení odborné poroty získala Magdaléna Štarhová, která učí jógu. Bronzovou příčku obsadil Otakar Potyka věnující se pěstování a prodeji kaktusů a sukulentů.

V kategorii podniků zvítězila společnost Schindler, která zastřešuje výhradní distribuci prémiových cyklistických značek pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Polsko, a rovněž maloobchodní síť cyklo prodejen. Společnost je na trhu 28 let, aktuálně má 75 zaměstnanců. „Děláme práci, která nás baví a snažíme se předávat naše nadšení a rady dále na zákazníky. Aktuálně budujeme nový moderní sklad a zavádíme nový výrazně automatizovanější informační systém,“ uvádí jednatel firmy Jan Schindler. Ambicí do budoucna je být špičkovou cyklistickou firmou ve střední Evropě a vyvíjet vše pro sport.

Druhé místo získala firma YES CHIPS vyrábějící luštěninové chipsy. Třetí příčku obsadila společnost BeWooden company, která se věnuje výrobě módních doplňků z přírodních materiálů. Celostátním vítězem soutěže se stala společnost mmcité1 ze Zlínského kraje zabývající se návrhy a výrobou městského mobiliáře. 

Zdroj: Vodafone firma roku, MONETA živnostník roku