+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Regionálním vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2020 se stal majitel spol. FINIDR

1. 4. 2021

Společnost EY s podporou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 Moravskoslezského kraje. Stal se jím Jaroslav Drahoš, majitel a jednatel společnosti FINIDR, s.r.o., která patří mezi největší výrobce knih v pevné a měkké vazbě ve střední Evropě. Tiskárna FINIDR dosahuje ročního obratu kolem 1 miliardy korun a měsíčně vyprodukuje na 1 000 titulů v celkovém počtu cca 2,5 milionu výtisků.

Nezávislá porota cenila u Jaroslava Drahoše jeho velké úsilí o udržitelné podnikání. Při výrobě všech knih Drahošova firma využívá ekologicky šetrnou elektrickou energii z obnovitelných zdrojů a aktivně snižuje uhlíkovou stopu. Velké investice směřují do nejmodernějších technologií a zakoupené výrobní stroje garantují uhlíkovou neutralitu.

„Soutěž EY Podnikatel roku má v Moravskoslezském kraji velkou tradici. Na inspirativní a úspěšné podnikatele z našeho regionu upozornila už celkem patnáctkrát. Za tu dobu se třem našim regionálním výhercům podařilo zvítězit i v celostátním kole. Což poukazuje nejen na to, že Moravskoslezský kraj patří v této soutěži mezi nejúspěšnější regiony, ale také potvrzuje, že je náš kraj místem, kde se talentovaným a odvážným podnikatelům opravdu daří,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a doplnil, že vítězi v rámci celé republiky byli Jannis Samaras, Kofola (2011), Adam, Valdemar a Mariusz Walachové, WALMARK (2010), a Pavel Juříček, BRANO Group (2006). S výjimkou ročníku 2019, kdy titul nebyl porotou udělen, se moravskoslezští podnikatelé pravidelně objevují na seznamu celostátních finalistů a nejlepších podnikatelů republiky.

Výsledky celostátního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2020 České republiky budou vyhlášeny 7. dubna 2021. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2021, kde bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

Zdroj: EY Podnikatel roku