+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

V Ostravě Hrušově vzniká nové logistické centrum

7. 10. 2021

Ostrava Hrušov má našlápnuto stát se logistickým centrem Ostravy. Nedaleko právě finišující dostavby logistického centra od developerské společnosti Contera vzniká další logistické centrum, tentokrát v režii společnosti GLP. 

GLP Park Ostrava Hrušov, jak zní oficiální název nově vznikajícího areálu, má být dokončen v prvním čtvrtletí příštího roku a práci by v něm mělo najít až na tisíc lidí. "Celková investice do výstavby projektu bude činit okolo 40 - 45 milionů eur (přibližně miliarda - 1,15 miliardy korun), rozptyl je daný rapidním růstem cen stavebních materiálů a prací. V novém logistickém parku by mohlo najít práci zhruba 1000 lidí," řekl tiskový zástupce GLP Jan Hlaváč. 

Investora před samotným započetím výstavby čekala nákladná dekontaminace celého území, protože dříve v místě působily chemické závody, které do roku 1996 vyráběly a zpracovávaly kyselinu dusičnou, sírovou, chlorovodíkovou, mravenčí, síran sodný, chlorid barnatý a další chemikálie. Po dokončení výstavby areál nabídne až 92 000 mskladových prostor toho nejvyššího standardu.

V pozitivní vliv na rozvoj Hrušova věří také starosta Slezské Ostravy Richard Vereš, který uvádí "Věříme, že víceúčelově budovaný logistický a výrobní komplex vytvoří nová pracovní místa, a přispěje tak k modernizaci městského obvodu i regionu. Areál je navíc snadno dostupný, a to i městskou hromadnou dopravou. Ostravské hlavní nádraží se nachází zhruba dva kilometry od areálu."