+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

V Ostravě Hrušově vznikne nová průmyslová zóna

20. 11. 2019

Společnost Contera zahájila práce přípravě průmyslové zóny Contera Parku Ostrava D1, která vyroste v těsné blízkosti dálnice D1 v oblasti bývalých znehodnocených průmyslových zón. V horizontu 5 let by zde mělo najít práci minimálně 700 lidí. 

„Původně sociální brownfield opět ožije lidmi a bude smysluplně využit, což mne velmi těší. Navíc, plánované moderní logistické centrum přinese nejen sedm stovek nových pracovních míst v logistice a výrobě, ale díky administrativnímu komplexu s charakterem technologického parku v areálu vzniknou i místa s vyšší přidanou hodnotou. Na region to bude mít bezesporu velmi pozitivní dopad," uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Město Ostrava v září 2017 vyhlásilo výzvu k podání nabídek na realizaci investičního záměru v daném území. Vybíralo ze čtyř kvalitních nabídek od renomovaných mezinárodních investorů. Na základě multikriteriálního vyhodnocení uzavřelo město v listopadu 2018 kupní smlouvu s investorem, který podal nejlepší nabídku - společností Contera. Contera zaplatila městu za pozemek o rozloze 35 hektarů 255 milionů korun.

Dokončení celé první fáze výstavby je plánováno na konec roku 2023. Projekt o rozloze 140 000 m2 bude kompletně dokončen v roce 2025. Contera s TPG zde plánují vybudovat průmyslové haly určené pro skladování a lehkou výrobu, dále „flexispace objekty", které kombinují skladovací prostory s admi-nistrativou nebo obchodní částí, a také prostory určené pro vědeckotechnologické účely. Celková in-vestice by měla dosáhnout dvou miliard korun českých.

Zdroj: Statutární město Ostrava