+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Výrobní závod automobilových komponentů Aludyne v Ostravě zaměstná 350 lidí

28. 11. 2019

Společnost Aludyne včera slavnostně zahájila provoz závodu na výrobu hliníkových komponentů v Contera Parku Ostrava City. Výrobce autosoučástek tak obsadí plochu téměř 15 000 m2, z čehož cca 2 000 m2 bude sloužit pro kancelářské a administrativní využití.

Společnost Aludyne plánuje další rozšíření závodu a vytvoření až 350 pracovních míst v Ostravě. Jsou žádané operační pozice (dělník), kde je dostačující základní vzdělání. Dále jsou žádané pozice vedoucích směn, CNC techniků, programátorů robotů, údržbových techniků, techniků kvality pro metalurgickou laboratoř, techniků pro 3D měření, i procesní inženýry pro odlévání a obrábění, kde je vyžadováno středoškolské či vysokoškolské vzdělání technického směru dle pozice. Motivací za rozhodnutím otevřít závod právě v této lokalitě bylo nejen dostatečné množství kvalifikované pracovní síly, kterou Ostrava nabízí, ale i velmi zajímavé komerční podmínky a současně velmi vysoký technický standard, a to vše s dodáním v požadovaném čase.

Aludyne je momentálně globálně číslo jedna ve výrobě hliníkových rámů a mezi jeho zákazníky patří značky jako Daimler, Volkswagen, Honda, BMW, Ford nebo Volvo.

„Těší mě, že jsme opět uspěli v tvrdé konkurenci a společnost Aludyne si pro svůj další rozvoj vybrala právě Moravskoslezský kraj. Jako jeden ze tří hlavních rozvojových pólu České republiky, v čele s Ostravou, disponujeme kvalitní infrastrukturou, strategickou polohou u hranic dvou států, blízkostí hlavních odběratelů a dostatkem kvalifikované pracovní síly. Radost mám zejména z plánů společnosti spolupracovat s místní technickou univerzitou, která nabídne absolventům širokou škálu pracovních příležitostí a možnost načerpat zkušenosti ze zahraničí, které pak uplatní při rozvoji našeho regionu.“ řekl Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

„Jsme rádi, že se našim klientům daří a můžeme jim nabídnout expanzi v rámci našeho portfolia. Těší nás také, že náš Contera Park Ostrava City je hostitelem výrobních, logistických a skladových firem a dává lidem práci,“ uvedl Dušan Kastl, výkonný ředitel a partner společností Contera. O splnění specifických požadavků investora a úspěšnou realizaci projektu se postarala poradenská společnost Colliers International.