+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Začala výstavba hal pro první klienty v průmyslovém areálu v Hrušově

4. 3. 2021

Český developer průmyslových nemovitostí Contera zahájil v Hrušově výstavbu logistického areálu na místě bývalého brownfieldu. Contera Park Ostrava D1, jak zní oficiální název projektu, bude disponovat nejmodernějšími technologiemi a výjimečnými parametry.

První halu obsadí největší tuzemský prodejce sportovního zboží Sportisimo a přesune tak zde svou logistickou centrálu z Prahy. Parametry haly budou na české poměry ojedinělé, světlá výška dosáhne až 23 metrů, součástí jsou také automatizované systémy a chlazení, a s rozlohou 90 000 m2 se bude řadit k největším u nás. Práci by zde mělo najít až 700 zaměstnanců. Firma by se měla do první části objektu nastěhovat v lednu 2022, celá hala bude k dispozici zhruba o půl roku později.

Dalšího nájemce zná už také druhá hala o velikosti čtyřicet tisíc metrů čtverečních. Její část obsadí Plzeňský Prazdroj. Do budoucna se počítá také s výstavbou třetí průmyslové haly a technologického centra. 

Developer Contera byl založený v roce 2009 a provozuje průmyslové parky v Česku i na Slovensku. Zaměřuje se na revitalizaci brownfieldů a v Ostravě už provozuje jednu průmyslovou zónu v Ostravě-Kunčičkách. Celková plocha jím pronajímaných ploch momentálně přesahuje 350 tisíc metrů čtverečních, dalších 245 tisíc má v plánu v blízké době vybudovat.