+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Dukelské kasárny v Opavě se promění v rezidenční čtvrť

28. 8. 2020

Dukelské kasárny v Opavě se po letech chátrání promění v atraktivní lokalitu pro bydlení. Radní města schválili prodej částí areálu soukromému investorovi, který by měl na pozemku o rozloze 3,8 ha postavit 16 bytových domů se zhruba 300 bytovými jednotkami.

O výstavbu se postará ostravská společnost JTA exklusive s.r.o. Stavba by měla začít nejpozději do 4 let. „Nabídku na část areálu předložily dvě firmy. Komise doporučila jednu z nich a radní tuto variantu schválili. Původně jsme počítali, že dostaneme za tento pozemek 35 milionů korun, nakonec ale město získá 51 milionů, které použijeme na další investice,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil. „Všichni víme, že je obrovská poptávka po bydlení v Opavě. Každý takový projekt proto vítám,“ dodal.

Areál, který do roku 2006 obývala armáda, je rozdělen na 3 části. Část A, která je tvořena historickými budovami a kterou si město ponechá pro stavbu bytů pro mladé rodiny a seniory, parku, hřiště či třeba restauraci, dále část B, kterou chce město prodat investorovi, a část C, kde je nyní drobná výroba či třeba travnaté hřiště nebo heliport.

V současné době je část B tvořena bývalými garážemi, dílnami a sklady, které nemají žádnou historickou či architektonickou hodnotu. Prodej ještě musí schválit zastupitelé, a to na jednání 7. září.

O prodeji informovalo tiskové oddělení města Opavy.