+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Moravskoslezský kraj letos opět podpoří stáže žáků a studentů ve firmách

3. 3. 2022

Moravskoslezský kraj se letos opět rozhodl podpořit stáže žáků a studentů ve firmách. Doposud získalo podporu pro stážisty více než 60 regionálních podniků a zájem o zapojení do tohoto programu každoročně roste. Účelem tohoto dotačního programu je podpora lepšího uplatnění žáků a studentů na trhu práce a je zaměřen na vybrané studijní obory, po kterých je dlouhodobá poptávka a jejichž absolventi na trhu práce chybějí.

Lhůta pro podávání žádostí je od 4. 4. 2022 do 15. 4. 2022. Bližší informace najdete na stránkách Moravskoslezského kraje.

Firmy mohou v případě stážisty čerpat až 200.000 Kč nebo částečně pokrýt mzdové náklady na odborného pracovníka/mentora. Mimo to Moravskoslezský kraj podporuje studium vybraných řemeslných oborů formou stipendií. K tomuto účelu kraj spustil kampaň s názvem Řemeslo má respekt, které má za cíl zvýšit prestiž učňovských a řemeslných oborů. Podrobné informace najdete na webu kampaně - viz zde.

Tématy vzdělávání a spolupráce škol se soukromým sektorem se bude také věnovat každoroční konference Invest More. Mezi hosty vystoupí jak zástupci špičkových regionálních firem, tak zástupci samotných škol a personálních agentur. Seznam řečníků budeme postupně zveřejňovat, aby vám nic neuniklo, sledujte náš web nebo facebook.