+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN
Chemický průmysl

Chemický průmysl

Chemický průmysl je vzhledem k dlouhodobé dominanci těžkého průmyslu často opomíjenou průmyslovou oblastí Moravskoslezského kraje. Málokdo tedy ví, že má společně s hutnictvím nebo strojírenstvím v kraji dlouholetou tradici. K nejstarším podnikům chemického průmyslu bezesporu patří bohumínská Bochemie, jejíž historie sahá do roku 1903.

Významné firmy v odvětví

BOCHEMIE a.s.

Bochemie buduje své know-how již více než 110 let. Za tu dobu se firmě podařilo získat si postavení jednoho z nejsilnějších středoevropských výrobců značkových produktů chemických specialit a dezinfekčních a čisticích prostředků. A díky dlouhodobému intenzivnímu výzkumu a vývoji se firma stala předním výrobcem moderních chemických přípravků, které pružně reflektují aktuální potřeby zákazníků.

Hlavní produkty: feropur, chlorid zinečnatý, moření dlouhých nerezových produktů

Web

BorsodChem MCHZ, s.r.o

BorsodChem MCHZ v Ostravě je jedním ze dvou výrobních závodů skupiny BorsodChem ve střední Evropě. Firma dodává sortiment výrobků zejména organické, ale také anorganické povahy. Vyráběné suroviny nacházejí uplatnění u výrobců polyuretanových, pryžových, farmaceutických, zemědělských a potravinářských výrobků a zařízení na úpravu vody.

Hlavní produkty: vysoce čištěné chemické látky, včetně anilinu, cyklohexylaminu (CHA), dicyklohexylaminu (DCHA) a dietyloxalátu (DEOX) a další.

Web

Global Tungsten & Powders spol. s r.o

Společnost vznikla v roce 2007 uzavřením společenské smlouvy mezi OSRAM Bruntál a německým OSRAM Mnichov. Od roku 2008 je již vlastněna rakouským investorem skupiny Plansee a nese název Global Tungsten & Powder. Centrála a zároveň druhý výrobní závod společnosti Global Tungsten & Powders se nachází v Pensylvánii v USA.

Hlavní produkty: wolframové a wolframkarbidové prášky, chemické sloučeniny a přípravky

Web

CHRISTEYNS s.r.o.

Výrobce a dodavatel pracích, mycích, čistících a dezinfekčních prostředků pro prádelny, potravinářský průmysl, kuchyně a úklid. V roce 2016 firma vybudovala novou výrobní a skladovací halu s nejmodernějším technologickým vybavením.

Hlavní produkty: prací, mycí, čistící a dezinfekční prostředky

Web

Lenzing Biocel Paskov a.s

V moderní biorafinérii Lenzing Biocel Paskov se zodpovědným ekologickým postupem vyrábí více než jedna čtvrtina buničiny, která se dále zpracovává na vlákna. Vysoce kvalitní vlákna, jako jsou vlákna TENCEL, vyžadují stejně vysoce kvalitní buničinu a přesně tu společnost Lenzing Biocel Paskov nabízí.

Hlavní produkty: buničina z přírodních surovin

Web