+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN
Farmaceutický a zdravotnický průmysl

Farmaceutický a zdravotnický průmysl

V odvětví farmaceutického průmyslu působí v Moravskoslezském kraji podniky s více než 100letou tradicí, která s sebou nese kvalitní podnikatelské prostředí, etablovaný trh a kvalifikovanou pracovní sílu. Tento potenciál kraje již využilo několik světových firem, které přispívají k neustálému rozvoji tohoto odvětví. Jednou z nich je např. globální švédská společnost Mölnlycke Health Care Klinipro, která poskytuje služby a výrobky pro zdravotnický sektor. Společnost má v Moravskoslezském kraji 2 výrobní závody – v Karviné a Havířově.

Významné firmy v odvětví

Mölnlycke Health Care Klinipro s.r.o.

Švédská firma Mölnlycke Health Care je předním světovým výrobcem produktů pro ošetřování ran, chirurgických prostředků pro jednorázové použití a poskytovatel služeb pro zdravotní sektor. Od r. 2002 má výrobní závod v Karviné, kde zaměstnává více než 700 lidí. V r. 2017 firma vybudovala novou halu v hodnotě 1,8 mld. Kč, a to v bývalém černouhelném dole Dukla na okraji Havířova. MHC je tak dalším příkladem investora, který se na základě pozitivních zkušeností rozhodl rozšířit své výrobní kapacity v Moravskoslezském kraji.

Hlavní produkty: produkty pro ošetřování ran, chirurgické prostředky atd.

Web

STERIWUND spol. s r.o.

Firma se zabývá hlavně výrobou sterilních zdravotních prostředků ve vlastních čistých prostorech. Spolupracuje taktéž s řadou podniků, kterým balí výrobky ve sterilním prostředí.

Hlavní produkty: mastné tyly, obvazy, tampóny, sety, lékárničky aj.

Web

Teva Czech Industries s.r.o.

Teva Czech Industries (dříve IVAX, Galena) se v roce 2006 stala součástí nadnárodní skupiny Teva, která je globálním farmaceutickým lídrem a největším světovým výrobcem generických léčiv. Jejich produkty splňují uznávané standardy kvality a jsou exportovány do řady zemí celého světa včetně USA a západní Evropy.

Hlavní produkty: antiastmatika, cytostatika, imunosupresiva, hypolipidemika, antihypertenziva, volně prodejné léky atd.

Web

Vivesa holding s.r.o.

IMCoPharma je česká společnost zabývající se transferem aktivních a pomocných farmaceutických látek převážně z EU do všech zemí SNS a na Ukrajinu. Společnost pokrývá široké spektrum produktů a služeb jako je kontraktační výroba, licencování nebo transfer farmaceutických technologií. Dále také poskytuje podporu výzkumu a vývoje a pomoc při registračních a regulatorních záležitostech v regionech SNS a na Ukrajině.

Hlavní produkty: doplňky stravy, doplňková krmiva pro malá zvířata, kosmetika, distribuce farmaceutických látek

Web

WALMARK, a.s.

Společnost WALMARK se sídlem v Třinci je přední výrobce farmaceutických přípravků a doplňků stravy. Působí v Moravskoslezském kraji již 25 let. Na trhu ve 44 zemích světa lze koupit až 1 500 produktů pod její značkou. V oblasti zdravotní péče je nejrychleji rostoucí firmou ve střední Evropě. Díky svému zaměření na inovace umožňuje svým zákazníkům dělat nejlepší možná rozhodnutí, co se týče jejich zdraví.

Hlavní produkty: doplňky stravy, vitamíny, probiotika, bylinné extrakty atd.

Web