+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN
ICT průmysl

ICT průmysl

ICT sektor je jedním z nejrychleji rostoucích odvětví v Moravskoslezském kraji, které získalo na důležitosti zejména díky vstupu finského investora společnosti Tieto v roce 2004.

V tomto odvětví zde pracuje více než 16 tisíc zaměstnanců. Přirozeným centrem ICT sektoru je Ostrava, která spolu s Prahou a Brnem tvoří v Česku významný hub. Kvalitní univerzity a střední školy, dostatek odborníků, nižší náklady na pracovní sílu a výhodné pronájmy kancelářských prostor vytváří v Moravskoslezském kraji ideální podmínky pro další rozvoj tohoto sektoru.

Významné firmy v odvětví

CGI IT Czech Republic s.r.o.

CGI byla založena v roce 1976. Na českém trhu působí od roku 1993 s pobočkami v Praze, Brně a Ostravě. Společnost ve svých pobočkách po celém světě zaměstnává více než 73 tisíc zaměstnanců a své služby dodává více než 5 tisícům zákazníků. Díky této síti odborníků dokáže společnost v ČR spojit znalosti místních podmínek s globálními zkušenostmi a zdroji a nabídnout špičkové a komplexní poradenství, systémovou integraci a outsourcing, včetně specifických řešení pro různá odvětví.

Hlavní produkty: IT služby v oblastech finančních služeb, energetiky a sítí, dopravy, telekomunikace, průmyslu a výroby, těžby, satelitních technologií, veřejné správy a dalších služeb

Web

KVADOS, a.s.

Česká firma s unikátním know-how, které každodenně uplatňuje v 11 zemích světa a přispívá tak nejen k lepším hospodářským výsledkům zákazníků, ale mnohdy i k optimalizaci procesů a změn myšlení lidí. Společnost neustále hledá nové myšlenky, cesty, postupy a technologie. Kromě trvalých investic do vlastního oddělení výzkumu a vývoje spolupracuje s předními světovými partnery, řadou vysokých škol a je členem IT Clusteru. Disponuje vlastním datovým centrem.

Hlavní produkty: softwarová řešení pro oblasti obchodu, výroby, logistiky a řízení vnitrofiremních procesů

Web

K2 atmitec s.r.o.

Česká IT firma K2 atmitec působí v Ostravě již od roku 1991. Má zkušenosti ze stovek úspěšných výrobních i obchodních firem různých velikostí a oborů. Společnost provozuje jedno z nejmodernějších datových center ve střední Evropě. Je na trhu jediným dodavatelem komplexního informačního systému, který má k dispozici vlastní datové centrum.

Hlavní produkty: Informační systém K2, cloudové služby, outsourcing firemního IT

Web

OKIN BPS, a.s.

Společnost OKIN Business Process Services se během svojí čtrnáctileté existence zařadila mezi nejvýznamnější a současně nejrychleji rostoucí české, globálně působící poskytovatele outsourcingových služeb. OKIN BPS poskytuje své služby v 5 hlavních evropských jazycích a technickou zákaznickou podporu v dalších 11 jazycích. Ze svých tří servisních center obsluhuje koncové uživatele po celém světě – 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Hlavní produkty: podpora obchodní sítě, kompletní řízení projektů a realizace dodávky služeb, vícejazyčná zákaznická podpora, služby v oblastech cloud a security atd.

Web 

Tieto Czech s.r.o.

Do České republiky společnost vstoupila v roce 2001 a v roce 2004 otevřela své softwarové centrum v Ostravě. Česká pobočka je z pohledu kmenových zaměstnanců třetí největší pobočkou na světě. První dvě místa zaujímají mateřské země Finsko a Švédsko. Koncem roku 2012 přesídlili zaměstnanci společnosti Tieto Czech do nových prostorů Tieto Towers, které představují moderní a flexibilní pracovní prostředí.

Hlavní produkty: vývoj a správa aplikací, tvorba podnikových systémů, řídící systémy pro dřevařský průmysl, infra outsourcing, cloudové služby atd.

Web