+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN
Logistika

Logistika

Moravskoslezský kraj vytváří ideální podmínky pro logistiku a skladování. Má strategickou polohu – hraničí s Polskem a Slovenskem, je velice dobře dopravně dostupný, k dispozici jsou všechny druhy dopravy a je napojen na hlavní transevropské trasy. Tyto logistické výhody využívá několik významných světových logistických firem, které zde zřídily své pobočky. Vedle uvedených výhod je v regionu, díky podpoře ze strany kraje a aktivní spolupráci průmyslových firem a vědecko-výzkumných pracovníků, dobré prostředí pro vývoj nových logistických procesů.

významné firmy v odvětví

DACHSER Czech Republic a.s.

Firma představuje špičková, efektivní a na technologiích založená logistická řešení. Spoléhá se přitom na integraci svých globálních přepravních a skladovacích sítí, dlouhodobá partnerství a konzistentní digitální propojení do světové sítě. Díky využití vícekanálového přístupu se všemi úspěšně propojenými distribučními kanály nabízí zákazníkům zabezpečený a spolehlivý systém pro jejich nejnáročnější logistické požadavky.  

Hlavní produkty: přepravní služby

Web

DHL Express (Czech Republic) s. r. o.

DHL je největší světovou logistickou společností. Firma zaměstnává 380 tisíc zaměstnanců ve více než 220 zemích. Ročně DHL doručí přes 1,5 miliardy balíků.

Hlavní produkty: přeprava balíků, dokumentů, mezinárodní pošty, zboží, poradenství

Web

Geis CZ s.r.o.

Firma působí v ČR již od roku 1991 a patří mezi přední poskytovatele komplexních přepravních systémů. Nabízí produkty, které lze využívat samostatně nebo v kombinacích – přesně podle potřeb zákazníka. Firemní know-how a napojení na mezinárodní sítě firmě umožňuje poskytovat všechny služby „z jedné ruky“ a ve vysoké kvalitě – od jednoduchých přepravních řešení až po speciální logistické projekty.

Hlavní produkty: balíková přeprava, paletová přeprava, celovozová přeprava, letecká a námořní přeprava, kontraktní přeprava, logistika pro e-commerce, obaly, celní služby

Web

PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.

Firma patří k nejvýznamnějším poskytovatelům služeb nákladní železniční dopravy v Evropě. Poskytuje komplexní řešení především velkým průmyslovým podnikům ve střední a východní Evropě s důrazem na přepravu těžkých komodit – uhlí, oceli, stavebních materiálů nebo produktů automobilového, potravinářského a chemického průmyslu.

Hlavní produkty: komplexní systém přepravy a spedice

Web

SCHENKER spol.s r.o.

Firma je celosvětovým poskytovatelem integrovaných logistických řešení. Poskytuje komplexní služby zahrnující mezinárodní a vnitrostátní silniční a železniční přepravy, služby skladové logistiky, letecké a námořní přepravy, celní služby, veletržní spedici a další.

Hlavní produkty: přepravní služby

Web