+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN
Strojírenský průmysl

Strojírenský průmysl

Strojírenství je v Moravskoslezském kraji velice silně zastoupeno a diverzita výroby je zde opravdu široká. V MSK se vyrábí jízdní kola a cyklokomponenty, prádelenská a zdravotnická technika, důlní přepravní systémy, námořní jeřáby, hydraulické systémy a také větší technologické celky. Moravskoslezský kraj podporuje různé výzkumné aktivity, vč. strojírenských, a tak zde řada zahraničních podniků zřídila svá výzkumná pracoviště. V souladu s celosvětovými trendy je v Moravskoslezském kraji nejrychleji rostoucí oblastí strojírenství průmyslová automatizace, na kterou je zaměřeno mnoho místních podniků.

Významné firmy v odvětví

Strojírny a stavby Třinec, a.s.

Společnost má dlouholetou tradici a během svého působení na trhu prošla mnoha organizačními změnami. Dlouholeté zkušenosti, široká paleta výrobních možností a služeb, moderní obráběcí CNC stroje, vybavení konstrukčních dílen moderní svařovací technikou, včetně oprávnění ke svařování náročných konstrukcí, dělají ze společnosti zajímavého obchodního partnera.

Hlavní produkty: technologické celky a svařence, včetně opracování na CNC strojích, výroba ocelových konstrukcí, volně kovaných výkovků a hutních válců pro válcování za tepla, průmyslové a občanské stavby na klíč a výstavba komunikace včetně oprav

Web

Shimano Czech Republic, s.r.o.

Společnost Shimano je světovým výrobcem cyklistických komponentů, rybářského vybavení a dalších sportovních potřeb. V současné době firma zaměstnává téměř 13 000 lidí ve více než 20 zemích celého světa. Společnost byla založena v roce 2001 a v roce 2003 byla dokončena výstavba druhé fáze továrny – spolu s ní společnost rozšířila výrobní program o další procesy, jako například obrábění, tepelné zpracování a kování za studena.

Hlavní produkty: převodovky pro cyklistická kola

Web

OSTROJ a.s.

Společnost OSTROJ je významný výrobce sortimentu důlních zařízení pro všechny podmínky dobývání v hlubinných dolech se 70letou tradicí. Výrobní program zahrnuje strojírenskou výrobu, jako jsou svařence, výkovky pro automobilový průmysl, hydraulické prvky a povrchové úpravy. Společnost OSTROJ je držitelem prestižních ocenění jako např. Ceny hejtmana kraje za společenskou zodpovědnost za rok 2013, Zaměstnavatel roku 2013 (uděluje Klub zaměstnavatelů) a Nejstabilnější firma v ČR za rok 2016 (vyhlašuje Bisnode a CZECH TOP 100). OSTROJ je průkopníkem spolupráce mezi zaměstnavateli a školami v oblasti popularizace technického vzdělávání.

Hlavní produkty: důlní stroje, hydraulická zařízení atd.

Web

Gates Hydraulics s.r.o.

Společnost Gates Hydraulics je součástí nadnárodní společnosti Gates Corporation založené v roce 1911. Společnost sídlící v americkém Denveru má výrobní podniky a zastoupení na všech hlavních trzích s automobilovou a průmyslovou technikou v rámci Evropy, Severní Ameriky, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky. V Moravskoslezském kraji působí od roku 2005, kdy si od města Karviná pronajala výrobní halu v průmyslové zóně Nové Pole.

Hlavní produkty: hnací řemeny, hydraulické systémy, kovové součástky pro hydraulické hadice

Web

FERRIT s.r.o.

FERRIT je soukromá česká firma s celosvětovou působností, která byla založena v roce 1993. Z obchodní společnosti se transformovala na společnost výrobní s vlastním vývojem. Největší podíl produkce tvoří závěsný dopravní systém, díky kterému má vedoucí postavení na světových trzích.

Hlavní produkty: stroje s kolovým a pásovým podvozkem, monitorovací a komunikační systémy, pozemní kolejová doprava, zařízení pro důlní záchranáře, závěsná doprava

Web