+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Regionálním vítězem podnikatel a živnostník roku je výrobce nábytku z betonu a veterinářka a farmářka v jedné osobě

22. 10. 2021

Odborná porota udělila ocenění MONETA Živnostník roku 2021 Moravskoslezského kraje veterinářce a farmářce Michaele Hlubkové. Mezi firmami zvítězila a titul IBM Firma roku 2021 Moravskoslezského kraje si odnesla společnost CRÉER zabývající se výrobou nábytku a doplňků z vysokohodnotného betonu.

Podnikání vítězné živnostnice Michaely Hlubkové začalo po absolvování Fakulty veterinárního lékařství v roce 2013. K původní veterinární činnosti se přidala farma mléčných ovcí a koz, která je nyní největším producentem kozího mléka v České republice. Na farmu dále navázala vlastní mlékárna, kde vyrábí výrobky z ovčího a kozího mléka. „Po třech letech provozu mlékárny máme naše výrobky téměř ve všech obchodních řetězcích v České republice a jsme v této komoditě také jedničkou na trhu,“ říká Michaela Hlubková. Podařilo se zvládnout výrobu mléka prémiové kvality a toto mléko přetvořit ve vynikající výrobky, které svou chutí boří tradiční mýty o nepříjemném aromatu kozích výrobků. Zároveň úspěšně prorazila na mezinárodním poli v rámci exportu sušeného kozího kolostra, kde se řadí mezi největší producenty celosvětově. Druhou nosnou činností je veterinární medicína. Společně s manželem provozuje Kliniku pro koně v Petřvaldě u Nového Jičína.

Vítězem v kategorii firma roku se stala společnost CRÉER, která se zabývá výrobou originálního nábytku z netradičního materiálu, betonu. „V naší stálé nabídce naleznete jedinečný betonový nábytek do domácnosti i na zahradu, elegantní vybavení do koupelen, kuchyňské pracovní desky, i ty nejmenší interiérové doplňky,“ říká CEO vítězné společnosti CRÉER Marek Bilko. Firma je v dnešním unifikovaném světě masové výroby manifestem různorodosti, individuality a důkazem, že věci, kterými se obklopujeme můžou mít svůj vlastní, nezaměnitelný příběh. Je odrazem touhy po originalitě a užitné kvalitě. Každým úspěchem je uvedení na trh produktu, který využívá vlastnosti betonu tak jako žádný jiný, je přínosem pro svou kategorii, a tím je zcela jedinečný. Patří mezi ně betonový gramofon, betonové reproduktory nebo betonové LED panely. Životnost se počítá minimálně na desítky, ne-li stovky let. Mezi zákazníky patří hlavně architekti, koupelnová studia a designeři. Druhé místo mezi firmami obsadila společnost elieva provozující Divadlo Mír. Bronzový stupínek patří společnosti Rybízák, výrobci ovocných vín.

IBM Firma roku 2021 Moravskoslezského kraje:
1. CRÉER s.r.o. – výroba nábytku a doplňků z vysokohodnotného betonu (Vendryně)
2. elieva s.r.o. – provozování Divadla Mír (Ostrava)
3. Rybízák s.r.o. – výroba a prodej ovocných vín (Frýdek-Místek)

MONETA Živnostník roku 2021 Moravskoslezského kraje:
1. Michaela Hlubková – zemědělství a potravinářství, veterinární činnost (Petřvald)
2. Petr Kupka – výroba zakázkového sedacího čalouněného nábytku (Ostrava)
3. Ladislav Hezký – výroba štramberských uší klasickým váleným způsobem (Kopřivnice)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Moravskoslezského kraje:
Ladislav Hezký – výroba štramberských uší klasickým váleným způsobem (Kopřivnice)

Zdroj: MONETA Živnostník roku 2021, IBM Firma roku 2021