+420 770 125 764 Vyhledávání Zvětšit text EN

Varroc Lighting Systems rozšiřuje v kraji své výzkumné kapacity

9. 9. 2021

Novojičínský Varroc se řadí mezi největší zaměstnavatele z oblasti firemního výzkumu v kraji. Tuto roli ještě více posilní vytvořením nové výzkumné laboratoře ve svém závodě v Novém Jičíně. Od ní si slibuje zejména vyšší míru flexibility v rychle se rozvíjející oblasti automobilového osvětlení. Se zprávou přišel Patriot Magazín.

Varroc má vývojová a testovací centra na několika místech po světě, to novojičínské je největší. Navíc se touto investicí stává jedním z nejvýznamnějších a nejdůležitějších pracovišť vůbec rozsahem testování s globálním přesahem. Nově tak bude mít Varroc pod jednou střechou všechny disciplíny od vedení projektu, návrhu hardwaru, softwaru až po jeho testování. Výsledkem je časová úspora vývoje a náběhu projektu do sériové výroby. Mimo to dojte také k významnému snížení nákladů za testy, které se dříve prováděly v externích zkušebnách.

„Tahounem dalšího ekonomického rozvoje naší společnosti jsou investice. Navzdory náročnosti covidové éry se nám podařilo vybudovat jedno z nejmodernějších takto specializovaných pracovišť v rámci Varrocu. Nejnovější technologie umožní pružně reagovat na náročné požadavky zákazníků na testování našich produktů,“ říká Petr Plešek, globální manažer laboratoří ve společnosti Varroc Lighting Systems, a dodává: „Nová EMC zkušebna významně navyšuje kapacity interního testování a rozšiřuje škálu prováděných testů světelné techniky. Akreditace podle ISO 17025 znamená statut nezávislé laboratoře. Toto je další významné uznání naší expertní úrovně.“

„Novojičínská EMC laboratoř je pro nás jako globálního dodavatele v oboru světelné techniky pro automobilový průmysl navíc i důležitým kvalitativním mezníkem. Umožňuje nám vyvíjet sofistikovanější elektronické produkty a komplexně testovat elektromagnetickou kompatibilitu požadovanou stále přísnějšími zákonnými předpisy. Je nutné si uvědomit, že žádné elektronické zařízení instalované ve vozidle nesmí rušit ostatní elektronická zařízení. Na naše světla se mohou spolehnout i ti nejnáročnější zákazníci,“ doplňuje Luc Brisson, senior viceprezident pro globální produktový vývoj společnosti Varroc Lighting Systems.

Zdroj: Patriot Magazín